AGILE PM Foundation z egzaminem
Metodyka wytwórcza AGILE PM - poziom podstawowy

Webinarium

Uczestnicy szkolenia zapoznają się z filozofią i pryncypiami metodyki DSDM®. Poznają również podstawy dotyczące procesu, ról i obowiązków oraz produktów rekomendowanych przez DSDM®. Tematyka szkolenia obejmuje praktyki DSDM® jak również zasady planowania i kontroli projektu a także zapoznanie z krytycznymi czynnikami sukcesu o których należy pamiętać decydując się na zwinne zarządzanie. Zakres wiadomości przekazywany na szkoleniu przygotowuje uczestników do egzaminu certyfikująco AgilePM Foundation w najnowszej wersji.

Szkolenie trwa 2 dni i obejmuje zajęcia w formie wykładów oraz ćwiczeń praktycznych. Podręcznik „AgilePM® Agile Project Management Handbook v2”, materiały szkoleniowe, ćwiczenia oraz egzamin AgilePM Foundation dostępne są na razie tylko w wersji anglojęzycznej.

Językiem wykładowym jest polski.

Szkolenie nie obejmuje egzaminu AgilePM® Foundation. Uczestnicy szkolenia mogą przystąpić do tego egzaminu on-line lub w innym ustalonym terminie.

Szkolenie jest akredytowane przez APM Group Ltd. Oznacza to, że przeszło ono pozytywnie restrykcyjny proces audytu jakości i dzięki temu przygotowuje do egzaminu certyfikacyjnego na poziomie AgilePM Foundation.

Szkolenie realizowane przez trenerów firmy INPROGRESS

1. Co to jest Agile? Dlaczego używać DSDM?
  2. Filozofia, pryncypia i zmienne projektowe
  3. Przygotowanie do sukcesu
  4. Proces DSDM
  5. Ludzie – role i odpowiedzialności w DSDM
  6. Produkty DSDM
  7. Kluczowe praktyki DSDM
  8. Planowanie i kontrola
  9. Wskazówki dla osób przystępujących do egzaminu AgilePM Foundation.
  10. Egzamin AgilePM Foundation

• Kierownicy projektów.
  • Przedstawiciele działów biznesowych
  • Kadra zarządzająca projektami.
  • Kierownicy zespołów projektowych.
  • Kierownicy zespołów wytwórczych/kierownicy zespołów.
  • Kadra zarządzająca i pracownicy firm usługowych z sektora IT.
  • Wszyscy zainteresowani poznaniem różnic między PRINCE2, a AgilePM.
  • Wszyscy zainteresowani uzyskaniem certyfikatu AgilePM Foundation.

• Zdobycie wiedzy na temat procesów, produktów, ról, korzyści i wyzwań w metodyce DSDM.
  • Poznanie cyklu życia projektu prowadzonego zgodnie z DSDM.
  • Poznanie różnic w podejściach zwinnych, a podejściach klasycznych.
  • Przygotowanie się do oficjalnego, akredytowanego egzaminu AgilePM Foundation.