AGILE PM Practitioner z egzaminem
Metodyka wytwórcza AGILE PM - poziom zaawansowany

Szkolenie AgilePM Practitioner trwa 2 dni jest realizowane w formie wykładowo – ćwiczeniowej. W trakcie szkolenia szczegółowo omawiane są rolę i obwiązki oraz cykl życia projektu wraz z efektywnym wykorzystaniem produktów. Uczestnicy szkolenia będą mogli również zapoznać się z zasadami formułowania i szacowania wymagań.

W trakcie tego szkolenia szczególny nacisk położony jest na zastosowanie metodyki w praktyce. Uczestnicy poznają jak należy dostosować metodykę Agile do realiów projektu tak, aby jak najlepiej wykorzystać jej potencjał.

Szkolenie jest akredytowane przez APM Group Ltd. Oznacza to, że przeszło pozytywnie restrykcyjny proces audytu jakości i dzięki temu właściwie przygotowuje do egzaminu certyfikacyjnego na poziomie AgilePM Practitioner.

Szkolenie prowadzone jest przez polskojęzycznego trenera przy użyciu oficjalnej angielskiej terminologii. Egzamin, podręcznik oraz materiały są w języku angielskim.

Szkolenie realizowane przez trenerów firmy INPROGRESS

• Role i obowiązku – punkt widzenia kierownika projektu
  • Zwinne zarządzanie projektem w cyklu życia wg DSDM
  • Efektywne użycie produktów
  • Dostarczanie na czas – połączenie technik MoSCoW i Timeboxing
  • Ludzie, zespoły i interakcje
  • Wymagania i User Stories
  • Szacowanie – jak i kiedy
  • Planowanie w cyklu życia wg DSDM
  • Jakość – nigdy nie idź na kompromis w kwestii jakości
  • Zarządzanie ryzykiem
  • Dostosowanie
  • Wskazówki dla osób przystępujących do egzaminu AgilePM Practitioner.
  • Egzamin AgilePM Practitioner.

• Kierownicy projektów
  • Przedstawiciele działów biznesowych
  • Kadra zarządzająca projektami
  • Kierownicy zespołów projektowych
  • Kierownicy zespołów wytwórczych/kierownicy zespołów
  • Kadra zarządzająca i pracownicy firm usługowych z sektora IT
  • Osoby zainteresowane, podniesieniem swoich kwalifikacji w zakresie zarządzania projektami i udokumentowaniem kompetencji rozpoznawalnym na całym świecie certyfikatem AgilePM Practitioner.

• Umiejętne i efektywne wykorzystanie technik i narzędzi stosowanych w projektach realizowanych zgodnie z DSDM.
  • Dobieranie odpowiednich elementów metodyki DSDM do określonych sytuacji w projekcie.
  • Kontrola przebiegu projektu.
  • Zapewnienie sprawnej komunikacji między biznesem oraz zespołem wytwórczym.
  • Umiejętność przydzielania konkretnych osób do ról wymaganych w projekcie.
  • Zdobycie świadomości, co można zrobić w organizacji, by skuteczniej i bezpieczniej osiągać korzyści ze zrealizowanych projektów.
  • Przygotowanie się do oficjalnego, akredytowanego egzaminu AgilePM Practitioner.