Scrum Professional Master I z egzaminem
Metodyka wytwórcza SCRUM

Professional Scrum Foundations to szkolenie w formie intensywnego, dwudniowego warsztatu, które bardzo dobrze pokazuje jak tworzone jest oprogramowanie i jak działa zespół w praktyce. Szkolenie jest bardzo elastyczne. Zawiera moduły podstaw mechaniki i założeń Scruma, a oprócz tego dostosowuje się do potrzeb konkretnej grupy. Jest dużo miejsca na pytania i rozważania konkretnych przypadków.

Praktyka podczas warsztatu także jest dostosowywana do potrzeb grupy. Trener oprócz podstawowych modułów i serca szkolenia w postaci tworzenia softu dysponuje arsenałem ćwiczeń, pułapek i zadań specjalnych. Taka konstrukcja pozwala popełnić błąd i zauważyć jego konsekwencje w bezpiecznych warunkach. Dzięki temu grupa będzie przygotowana na wypadek zaistnienia podobnych okoliczności w ich pracy i zmniejszy prawdopodobieństwo popełnienia podobnego błędu w prawdziwym projekcie.

Uczestnicy szkolenia pracują na komputerach – w trakcie kursu przeprowadzana jest symulacja pracy w sprintach. Dlatego też zaleca się, aby kursanci przynieśli ze sobą laptopy, najlepiej te, na których pracują na co dzień.

Szkolenie realizowane przez trenerów firmy INPROGRESS

Szkolenie przeznaczone jest dla

• członków zespołów Scrumowych,
  • świeżo upieczonych Scrum Masterów lub osób, które zastanawiają się nad objęciem tej roli,
  • całych zespołów,
  • menedżerów liniowych,
  • specjalistów kadr,
  • klientów zwinnych zespołów,
  • każdego, kto pracuje z deweloperami.

Po szkoleniu uczestnik:

• posiada wiedzę na temat Scruma i zna podstawy, na których opiera się ta metoda,
  • wie jak radzić sobie z możliwymi pułapkami i problemami na jakie może napotkać podczas codziennej pracy ze Scrumem,
  • zna popularne mity na tema Scruma i wie, jak argumentować ich nieprawdziwość,
  • wie jak funkcjonuje zespół pracujący według metody scrumowej i jakie role przyjmują jego członkowie,
  • zna odpowiedzi na nurtujące go przed szkoleniem pytania,
  • posiada wiedzę , która jest solidną podstawą przy podchodzeniu do egzaminu Professional Scrum Master I.